Protetyka to dziedzina stomatologii, która:- odtwarza braki zębowe- poprawia estetykę uśmiechu- zapewnia ochronę dla zębów bardzo zniszczonych lub po leczeniu kanałowym

Licówki to cienkie (± 1mm) płatki porcelany podkreślające piękno Twojego uśmiechu. Zapewniają trwały efekt poprzez zmianę barwy, kształtu oraz korektę położenia zębów. Przywracają harmonijny, naturalny uśmiech gdyż projektowane są indywidualnie w zgodzie z fizjonomią pacjenta. Porcelana z której są wykonane nie przebarwia się i w wierny sposób oddaje struktury zębów własnych.

Czy licówki to proces czasochłonny? Absolutnie nie! Po wstępnej wizycie, na której lekarz omawia plan leczenia, następuje zabieg przygotowania zębów, a po konsultacji z pacjentem dobierany jest ich nowy kształt i kolor.

Licówki są wykonywane w renomowanym laboratorium techniki dentystycznej zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna. Na kolejnej wizycie praca jest mierzona i, po akceptacji przez pacjenta, trwale cementowana.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób zmęczonych wymianami przebarwiających się wypełnień i ceniących sobie podejście minimalnie inwazyjne!


Korony protetyczne

Korony protetyczne stosujemy w przypadku, gdy zniszczenie zęba jest na tyle duże, że nie da się poprawić jego estetyki licówką porcelanową. Są to zwykle zęby po leczeniu kanałowym lub z licznymi wypełnieniami.

Na wizycie konsultacyjnej lekarz opowie o rodzajach koron i dobierze odpowiednią specjalnie dla Ciebie.

Wydawać by się mogło, że korona jest to znacząca ingerencja w strukturę zęba.
Nic bardziej mylnego! Biorąc pod uwagę obecność już istniejących wypełnień zakres preparacji w tkankach twardych zęba ograniczany jest zawsze do minimum.

W naszym gabinecie lekarze pracują w powiększeniu oraz możliwie jak najmniej inwazyjnie.


Mosty

Mosty są to ograniczone protezy zębowe cementowane na stałe, nie wyciągane z jamy ustnej.
Wyglądem przypominają połączone ze sobą korony porcelanowe z dowieszką w miejscu brakującego zęba. Jest to wygodna alternatywa dla pacjentów, którzy nie decydują się na implanty zębowe.

Należy jednak pamiętać, że zęby, na których opierać się mają mosty, muszą być wolne od zmian próchnicowych i posiadać zdrowe korzenie.

Dlatego nasi lekarze przed planowaniem leczenia protetycznego zawsze wykonują badanie jamy ustnej oraz zdjęcia rentgenowskie celem oceny jakości zębów. Wszystko po to, żeby zapewnić długotrwały efekt leczniczy.


Protezy oraz prace kombinowane

Poniżej przedstawiamy rodzaje protez zębowych
– protezy całkowite akrylowe
– protezy częściowe akrylowe i szkieletowe
– protezy overdenture na implantach (wszczepy śródkostne)
– prace kombinowane na teleskopach lub zasuwach (zęby własne)

Wszystkie te rozwiązania eliminują braki zębowe i przywracają funkcje żucia oraz elegancję uśmiechu.
Jeśli posiadasz któryś z wymienionych objawów, takich jak ból w stawie skroniowo-żuchwowym, problem z dokładnym przeżuwaniem pokarmów, opadające kąciki ust, przemieszczenia zębów – zapytaj lekarza o możliwe rozwiązania Twojego problemu.