Implantologia to nowoczesna metoda uzupełniania braków uzębienia.

Pomimo wzrostu świadomości wśród pacjentów i prężnego rozwoju stomatologii, wiele osób traci zęby z powodu próchnicy, chorób przyzębia lub urazów. Przez wiele lat jedynym dostępnym sposobem leczenia były mosty lub ruchome protezy.

Implant to niewielka śruba umieszczana w kości, która zastępuję korzeń zęba. Za pomocą łącznika dokręcana jest do niej korona. W ten sposób pacjent staje się właścicielem nowego, “trzeciego zęba” bez konieczności ingerowania w pozostałe zęby.

Implanty mają wiele zalet i mogą być wszechstronnie stosowane. Dzięki nim możemy odbudować pojedyncze lub mnogie braki zębowe. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie są zadowolone z ruchomych protez. Implanty zapewniają im lepszą stabilność na podłożu, dzięki czemu proteza nie rusza się i nie uraża dziąseł!

Często wykorzystujemy je jako filary mostów protetycznych, odbudowując braki skrzydłowe. W ten sposób również ratujemy pacjentów od konieczności noszenia uzupełnień ruchomych, przed którymi bardzo się wzbraniają.

Nowy ząb – odbudowany na implancie – idealnie wkomponowuje się w uzębienie. Gwarantuje przy tym poczucie komfortu i trwałości, poprawiając jakość życia pacjenta. Zapewnia ładniejszy uśmiech oraz poprawia stan zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – dodając większej pewności siebie.

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bardzo delikatnie. Na końcu zakładane są szwy na okres 10-14 dni.